27.07.22

Tai chi Ostrava pro začátečníky

Tai chi pro začátečníky v Ostravě v tai chi studiu, které je branou, za kterou se vám otevře nový nádherný svět východní moudrosti. Vejděte a otevře se vám cesta, po níž kráčíte svým vlastním tempem tak dlouho, jak budu chtít.

Kurzy tai chi pro začátečníky Ostrava

Ostravské kurzy tai chi pro začátečníky, kde propojíte náš moderní západní svět s moudrostí východu. Tai chi je staletími ověřené tradiční, klidné a pomalé cvičení pro současný hektický život, ve kterém žijeme v neustálém spěchu, tlaku a stresu. A nyní i vy můžete jako začátečník tai chi cvičení objevit kouzla tohoto unikátního čínského cvičení pro tělo i mysl.


Tai chi v Ostravě pro nováčky, nové zájemce

Vaše cesta za tai chi může vést do tai chi studia za trenérem Marcelem, který vás provede základy, jak vybudovat silnou tai chi praxi. Tai chi tak příjemné, že vás naplní hlubokým vnitřním klidem a zároveň každý váš sval prohřeje aktivitou. A jako nový tai chi adept na vlastní tělo poznáte i vy ten skvělý pocit během cvičení i po tréninku.


Výuka tai chi pro začátečníky, které pomáhá od první lekce

Tai chi fit program pro nové zájemce v Ostravě s Marcelem pomáhá od první chvíle, od první lekce tai chi. Dopřejete si příjemné pocity a prožitky. Od první minuty tréninku tai chi fit silně působí nejenom na tělo, ale i na duši.

Přejete si zpomalit, zastavit se a uvolnit? To a ještě více vám pokojné a vědomé tai chi pro začátečnice a začátečníky umí přinést.


Zakusíte i vy ten opravdový klid a blažený úsměv?

Nový zájemce v kurzu začíná nácvikem základních tai chi dovedností i forem tai chi pro začátečníky. Trpělivým opakováním, kdy věnujeme pozornost nejen technice, ale i tělu rozvíjíme soustředění. 


Kurzy tai chi

Průvodce tai chi pro začátečníky

Jak začít se cvičením tai chi v Ostravě? Nejlépe najděte školu tai chi, která nabízí zkušební lekci tai chi. Díky tomu před nákupem kurzu tai chi vyzkoušíte a zjistíte, zdali se vám tai chi líbí, ale také uvidíte, jak se trenér chová při tréninku.

 • Sedne vám trenér tai chi lidsky?
 • Má stejný přístup ve výuce ke všem?
 • Má dar učit druhé?
 • Naslouchá svěřencům, vnímá jejich problémy a podle toho učí?
 • Je trpělivý, příjemný a umí pochválit?


Přeci jenom se budete s trenérem vídat delší dobu, minimálně 2 až 5 měsíců. Tak dlouho trvají tai chi kurzy. Nekupujete zajíce v pytli a víte přesně do čeho jdete. Bohužel však jsou kluby, které lekce na vyzkoušení nenabízí vůbec nebo si jí nechají zaplatit. V tai chi studiu jdu však jinou cestou. Můžete si vyzkoušet tai chi lekci zdarma.


Zaměření klubu tai chi

Jaký je váš cíl cvičení tai chi? To je důležité pro výběr klubu tai chi. V jednom klubu dominuje zaměření výuky spíše na soutěže a získávání medailí, v dalším klubu se raději specializují na trénink tai chi jako bojového umění. V jiných školách tai chi se orientují hlavně na zdraví člověka.

Pokud vás bolí klouby a záda ze sedavé práce, potřebujete procvičit paměť nebo rovnováhu, stresujete se, máte mírné deprese a úzkosti? Tak byste měli hledat tai chi trenéra, který se této zdravotní stránce nejen věnuje a vzdělává.


První lekce tai chi pro začátečníky

Gratuluji, vybrali jste si klub a trenéra tai chi. Nemohu však psát, jak to chodí na cvičení tai chi v Ostravě pro začátečníky u jiných trenérů. To by nebylo fér. Tak stručně popíšu, jak to chodí u nás v tai chi studiu Ostrava.


Jak to, že tai chi fit funguje a má výsledky u mých klientů na těle i na duši?

Hodnocení, které dostávám hovoří jasně (tady jsou reference). A já vám prozradím, jak to celé funguje.

 1. Využíváme tělo tak, aby nás pilně podporovalo. Ruce a nohy díky tomu procitnou a vzchopí se. Rozběhne se reakce napříč celým tělem a povzbudí všechno další, co zapojíme.
 2. Ve cvičení si dopřejeme požitek z dechu a opojnou dechovou vlnu. Dech bude plně a volně proudit
 3. Tělo funguje jako celek a u každé tai chi pozice se naučíme použít vše, co máme. Například nohy zakořeníme, uvolníme šíji, napřímíme páteř a zapojíme je do dokonalého celku. 


Tai chi cvičení u Marcela

Nejprve zmíním to, že se nemusíte jako tai chi začátečník ničeho obávat. Je úplně jedno, jestli jste tai chi někdy cvičili nebo jste nováček tai chi nepolíbený. Vůbec nevadí, že jste naposledy cvičili v tělocviku na základní škole, že máte kila navíc nebo si myslíte, že nejste pohybově nadaný. Nic z toho není důležité.

První pohyby vás čekají na tai chi rozvičce, která obsahuje cílené zdravotní cviky na bolest páteře (jsem i trenér na bolavá záda). Pohyby jsou pomalé a plynulé. Rozvičíme se od hlavy až k patě (krk, hrudník, bedra, ruce i nohy, ramena, lokty i zápěstí a prsty, kyčle, kolena a kotníky).

Následně máme různá metodická cvičení jako jsou například:

 • Cvičení na stabilitu těla
 • Jednoduché cviky na křečové žíly
 • Čínské cvičení na karpální tunel a bolavé klouby rukou z počítačové myši
 • Trénink s pomůckami na mobilitu ramen i kulatá záda
 • Zdravotní cviky s pomůckami na jemné posílení svalů
 • Čínské cviky z čínské jógy na protažení a posílení oslabených svalů. Jsou to opravdu snadné cviky vstoje, které zvládnou s přehledem i senioři.
 • Další taiji cvičení, koordinační cviky a podpůrná zdravotní cvičení pro zdravější tělo


Pokud máte zdravotní omezení, dokážu cvik upravit tak, abyste jej mohli bezpečně cvičit. Pokud by však cvik nebyl pro váš zdravotní problém vhodný, naučím vás alternativní pohyb nebo cvik zcela vynecháte. Důležité je vaše zdraví a bezpečí.


Tai chi sestavy

Přichází čas na první pohyby tai chi sestavy pro začátečníky, kterým se říká formy. Jako trenér neočekávám, že si hned na první lekci zapamatujete pohyby, jak je správně provést a že ovládnete pohybovou koordinaci. Půjdeme společně krůček po krůčku, pomalu vás budu zasvěcovat do techniky tai chi. Žádný spěch a kvalt ve výuce, natož stresy z toho, že vám něco nejde. Stres v tai chi studiu nemá místo.

Zaměříme se na tzv. zrcadlení, tedy pokusíte se mě jako trenéra kopírovat a zvolna opakovat pohyby, které vám budu předcvičovat. Společně budeme dbát, aby jste dosáhli svalové uvolnění a nechali jste napětí odejít z těla ven. Také se zaměříme na správné držení těla. Pokud vás bolí záda ze sedavé práce a díky tomu máte nesprávné držení těla (úlevová pozice = lehký předklon trupu, vysunutá pánev a podobně), pomalu budeme pracovat na správném držení a postoji těla.

Nezbytnou součástí cvičení je otáčení v pase nebo mít snížené těžiště (dostatečně pokrčená kolena).

Hned od začátku budu dbát na bezpečnost pohybů tak, aby jste si neublížili. Tai chi je bezpečné cvičení, avšak zpočátku může tai chi začátečník mít problém s udržením kolen ve správném postavení.


Dechové cvičení a tai chi relaxace

Na konci lekce tai chi se prodýcháme a zrelaxujeme. Využíváme čínskou dechovou sestavu, která nás mimo jiné učí držet záda rovně. Je to takový rovnač zad.

Budete mít během lekce otázku? Nebude vám něco jasné? Klidně se zeptejte a já vám rád odpovím.


Ukončení lekce tai chi

I po skončení lekce, pokud nemám navazující lekci jsem připraven vám pomoct a odpovím vám nejen na dotazy, ale i prakticky ukážu cvik, který vám není jasný.

Napadnou vás otázky až v klidu vašeho domova? Nevadí, napište nebo mi zavolejte a vše společně probereme.

To je lekce s tai chi pro začátečníky v Ostravě v tai chi studiu, které jsem založil a kde vedu všechny tai chi tréninky. Výhodou mimo jiné je i to, že na každé lekci v kurzu budu vašim trenérem jen já, takže žádné střídání trenérů. Jedna metodika, jeden trenér.

Pokročilí tai chi začátečníci pak samozřejmě pracují více do hloubky.

Cítíte prvotní nadšení? Získalo si vás zdravotní tai chi pro začátečníky? Oslovil jsem vás jako trenér? Rád vás v kurzu tai chi pro začátečníky v Ostravě uvítám. Můžete si cvičení nejprve vyzkoušet na lekci zdarma a pak se v klidu doma rozmyslet.


Bonus navíc

A mám pro vás ještě něco navíc. Každému se může stát, že onemocní nebo musí zůstat v práci přesčas či se vyskytne jiná nepředpokládaná událost. U jiných tai chi klubů tak přijdete o zameškanou lekci a také o peníze za tuto lekci. Já v tai chi studiu jako trenér chápu, že každý může lekci zameškat a proto vám vycházím vstříc a umožňuji náhrady zameškaných lekcí. Nepřijdete tak o zameškanou lekci ani o peníze.

Těším se na vás v tai chi kurzu. Trenér tai chi Marcel


Kurzy tai chi